Manuál tenisového kouče

L0018

Nový produkt

Psychologická příručka pro trenéry, Keith Reynolds & Paul Dent

Publikace se věnuje intenzivně se rozvíjející problematice koučinku uplatňovaného nejen ve sportu, ale i v řadě jiných odvětví (ekonomika, průmysl, bankovnictví atd.).

Přeloženo z anglického originálu The Tennis Coach's Toolkit (2009, www.thetennistoolkit.com).

Více informací

Upozornění: poslední kus(y) skladem!

190 Kč s DPH

Více informací

Obsah:

  • Pojď! Soustřeď se!
  • Osvědčené způsoby budování sebedůvěry
  • Nejlepší způsoby jak získat emoční kontrolu
  • Stanovení cíle - zamiřte a palte!
  • Připravit, zamířit a pal!
  • Nejlepší způsoby k motivaci
  • Trenérský motivační dotazník (1)
  • Trenérský motivační dotazník (2)

Vydal: Sport a věda o.s. (2012, www.sportaveda.cz)

Keith Reynolds

Keith se vzdělával na světoznámé Millfieldské škole v Somersetu na tenisovém a fotba­ lovém stipendium. Odtud nastoupil na Downing College v Cambridge, kde absolvoval s vyznamenáním v oboru ekonomie. Navíc univerzitu reprezentoval v tenise a ve fotba­ le. V průběhu budování své kariéry v oblasti financí hrál tenis na mezinárodní úrovni. V roce 1979 se svým obchodním partnerem Ashleym Broomheadem koupil tenisový klub Watchorn. V roce 1991 bylo klubu K. Reynoldse uděleno prestižní ocenění LTA (Anglické tenisové asociace) „Klub roku" za jeho celoživotní dílo, které zahrnovalo vychování 29 národních vítězů, klubové a společenské tenisové programy, průkopnické práce v budování nízkonákladových halových tenisových struktur a podpoře meziná­ rodně uznávaných antukový povrchů tenisových dvorců. Keith pokračoval ve svém zájmu hrát a trénovat na výkonnostní úrovni coby reprezentační kapitán na seniorské úrovni, stejně tak jako zastával pozici juniorského reprezentačního kouče národního týmu. Dále pak získal ceny Senior školitel trenérů LTA a cenu Mezinárodní tenisové federace školitel II. stupně. Vedl kurzy v Africe, Asii a Evropě a podílel se na rozvoji vedení podniku soukromého trenéra. V současné době trénuje na ATP tour a spolupracuje v My Tennis, LTA IHPC jako poradce trenéra, pokud není na cestách coby kouč s britským hráčem Davisova poháru číslo dvě Jamie Bakerem a dalšími.

Paul Dent

Po odchodu z university v Loughborough v roce 1985, kde získal titul ve sportovní vědě, Paul vynikal v oblasti koučování, vzdělávání a psychologie sportu. Trénoval některé z nejlepších juniorských hráčů v zemi, z nichž se dvěma pokračuje, současně s hráčem a hráčkou číslo dvě ve Velké Británii. Paul pracoval pro LTA několik let a právě v té době byl zodpovědný za zavádění a integraci sportovních věd v LTA trenérském vzdělávání, za odborný vzdělávací program a za koncepci a realizaci LTA vzdělávání britských trenérů. Během této doby často cestoval do dalších zemí a přednášel na celosvětových i regionálních konferencích a workshopech Mezinárodní tenisové federace ITF. Kromě psaní četných odborných statí jménem LTA byl Paul hlavním přispěvatelem na webové stránky Britští rodiče LTA. Je autorem kapitoly v odborné knize „Tenisová technika světové třídy" a tří kapitol v díle „Psychologie kopané" pro fotbalový svaz. Během několika posledních let Paul vyvíjí a využívá své dovednosti v rámci „psychologie koučování" a je ve své závěrečné fázi studia Základů garantované zkušenosti, školení a práce jako sportovní psycholog. V současné době poskytuje Paul spolupráci v oblasti sportovní psychologie některým LTA vrcholovým střediskům a je vůdčí osobností sportovní psychologie v kurzech LTA pro vzdělané výkonnostní kouče a manažerem vzdělávání LTA.